I.HAZAR EKONOMİ FORUMU VE FUARI

I.HAZAR EKONOMİ FORUMU VE FUARI


Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği'nin yazısına atfen;

Türkmenistan Milli Turizm Bölgesi Avaza'da 1. Hazar Ekonomi Forumu'nun 11- 12 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Söz konusu Forum kapsamında, 11 Ağustos 2019 tarihinde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı himayelerinde, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde "Yenilikçi Teknolojiler" adı altında uluslararası bir fuar da düzenlenecektir. Bu bağlamda "Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı" içerisinde Türk firmalarının katılım sağlayacağı ayrı bir Fuar alanı oluşturulacaktır. "Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı", yüksek teknoloji sektörlerinde düzenlenecek olup, söz konusu Fuara, ülkemizden aşağıdaki sektörlerden firmalarımızın katılması beklenmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği aracılığı ile fuara katılan firmalarımıza özel indirim uygulanacak olup, kiralanacak standın metrekare fiyatının 100 ABD dolarından fazla olmaması beklenmektedir.

İlgili Sektörler:

  • - Petrol ve doğal gaz-LPG
  • - Bilgi teknolojileri
  • - Yazılım, Ulaştırma ve Haberleşme
  • - Savunma sanayi
  • - Otomotiv
  • - Hafif sanayi teknoloji şirketleri vb.

Söz konusu Forum'un ve Fuarın içeriğine dair bilgilere https://cefavaza2019.gov.tm/ adresinden ulaşılabilmektedir. Etkinliklere katılmayı düşünen firmalarımızın Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası (Kemal Amanov, Tel: +99312 398887,398898 kemal.exhibition@gmail.com; atanepes.wes@gmail.com ) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (Adem Kula, Tel: 0212 924 3973,  adem.kula@tobb.org.tr ) başvurması gerekmektedir.

Foruma ilişkin davet yazısının bir nüshası ekte verilmiş olup tüm ilgili üyelerimize duyurulur.

 

Dosya Eki:
Davet Yazısı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası