Sivas Ticaret ve Sanayi Odası
Kullanıcı Girişi

Lütfen TC numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.


TC No:


Şifre:


 
İptal


15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Davut Gül, Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın, Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ve protokol üyeleri   "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan Polis ve Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti.

Burada şehit ailelerine başsağlığı dileyen Bakan Yılmaz, 15 Temmuz şehitlerinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin ve diğer şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Şref defterini imzalayan Yılmaz, deftere yazdıklarını okuyarak şunları kaydetti:

"Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarına hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakarlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğuruna şehadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize helal getirmeyeceğiz. Sizleri, cesaretinizi, vatan sevginizi ve 15 Temmuz'u unutmayacak ve unutturmayacağız."