Sivas Ticaret ve Sanayi Odası
Kullanıcı Girişi

Lütfen TC numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.


TC No:


Şifre:


 
İptal


TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


Temmuz ayı olağan Meclis toplantımız Meclis Başkanımız Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Demokrasi şehitleri adına okunan duaların ardından gündeme geçildi.

BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Ben Türk’üm, Türk esir olmaz” şiirini okuyan Meclis Başkanı Şahin,  15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halis Demir olmak üzere tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Meclis’te yapılan oylama ile Odamız tarafından yaptırılan ormanlığın adının Şehit Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin Hatıra Ormanı olarak düzenlenmesine karar verildi.

Başkan Osman Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve ilimizin güçlenmesi için üretimin önemine dikkat çekti.

Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’ni bekasını hedef almış darbe girişimini Türk Milleti olarak bertaraf ettik. Allah, bir daha bizlere böyle kötü günler yaşatmasın. Bu kötü günleri atlatmamız için daha çok çalışıp, üretmemiz lazım. Ortak değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Eli taşın altında olan bizlere daha çok görev düşmektedir. Bağdat, Halep, Musul bizim olsa, ne olur? Sokağa çıkamadığınız bir ülke sizin olsa ne olur? Sivas’ta ve ülkemizdeki bu birlik, beraberliğimizin devamını diliyorum. 15 Temmuz darbe girişimini lanetliyorum” dedi.