4 EYLÜL’DE ÖNEMLİ ORGANİZASYONLAR YAPACAĞIZ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

4 EYLÜL’DE ÖNEMLİ ORGANİZASYONLAR YAPACAĞIZ


Sivas Kongresi’nin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde 100 Kültür ve Sanat Etkinliği düzenlenecek. Vali Salih Ayhan başkanlığında Cumhuriyet Üniversitesi’nde Odamızın da içerisinde bulunduğu Düzenleme Kurulu tarafından değerlendirme toplantısı yayıldı.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Düzenleme Kurulu üyelerinin fikirleriyle etkinlikleri daha da olgunlaştıracaklarını söyledi. 100. yılın çok anlamlı ve etkin geçmesini isteyen Ayhan, tüm kurumların kapasitesi çok iyi kullanmasını istedi.

100 etkinliğin ilkini yarın Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde valilik yarışlarıyla başlayacaklarını kaydeden Ayhan, "Yarından itibaren, eylülün sonuna kadar 100 etkinlik olacak. Bu planlanan etkinliklerin bir maliyeti olacak. Mümkün olduğunca herkesin, her kurumun kendi iç dinamikleri ve finans yapısıyla çözmesini istiyoruz. Bu, bir yükün dağıtılması anlamına geliyor. Biz de Sivas Valiliği olarak büyük bir yükün altına giriyoruz. Hep birlikte bu yükü çekeceğiz. Şehrimiz için unutulmaz ve adına yakışır bir etkinlik olacak inşallah." dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ise Odamız tarafından düzenlenecek etkinlikleri açıkladı.

Başkan Eken, “Sivas Kongresi’nin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Odamız tarafından önemli organizasyonlara ev sahipliği yapılacak. TİM Başkanımız İsmail Gülle ve Odamız organizesi ile 100 ülkenin Büyükelçisini ilimize getireceğiz. TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile birlikte 4 Eylül’de Atatürk anıtına çelenk sunarak, Odamızda Vergi Ödül Töreni yapacağız.-Anadolu Ateşi Grubunu 4 Mayıs’ta Sivas’a getireceğiz. Tüm halkımızla birlikte gösteriyi izleyeceğiz. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak 4 Eylül 100. yıl kutlamalarını sonuna kadar destekliyor, tüm hemşerilerimizi destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası