TEŞVİKLER SİVAS'IN ÖNÜNÜ AÇACAK

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

TEŞVİKLER SİVAS'IN ÖNÜNÜ AÇACAK


Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken tarafından Sivas’ın teşvik kapsamında 6. Bölgeye alınması için başlatılan girişimler sonuç verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas mitinginde açıkladığı müjdeli haberi iş dünyasını mutlu etti.

TSO Başkanı Mustafa Eken, yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri teşvik kapsamında Sivas’ın 4. Bölgedeki yerinin yanlış olduğunu 6. Bölgeye alınması gerektiğini her fırsatta dile getirdik. Bu konuda Sanayi Bakanımızı ziyaret ettik. Haklı talebimizi illettik. Milletvekillerimiz ve iş dünyası da bizlere bu seferberlikte destek verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da katıldığı TOBB Ekonomi Şurası’nda bu konuya gündeme taşıdık. Nihayetinde Cumhurbaşkanımızın ağzından bu müjdeyi duymak bizleri gururlandırdı” diye konuştu.

Sivas’ın büyük bir şans yakaladığını kaydeden Başkan Eken, Demirağ OSB ile yeni yatırımları Sivas’a kazandırmak için büyük bir çalışmanın içerisine gireceklerini açıkladı.

Eken, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Odamızın başlatmış olduğu  “Sivas’ın özel teşvik kapsamına alınması” yönündeki seferberliğe destek açıklaması iş dünyamızı ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu müjdeli haber ve Sivas’ın özel teşvik kapsamına alınmasında büyük emekleri olan başta; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a, Valimiz Sayın Salih AYHAN’a, TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na, Milli Savunma Komisyon Başkanımız Sayın İsmet YILMAZ’a, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Habib SOLUK’a,  AK Parti Milletvekilimiz Sayın Semiha EKİNCİ’ye,MHP Milletvekilimiz Sayın Ahmet ÖZYÜREK’e, CHP Milletvekilimiz Sayın Ulaş KARASU’ya,Belediye Başkanımız Sayın Sami AYDIN’a, AK Parti Belediye Başkanı Adayı Sayın Hilmi BİLGİN’e, AK Parti İl Başkanı Sayın Hakan AKSU’ya,35 STK başkanından oluşan Başkanlar Kurulumuza, Odamızın 69 Meclis Üyesine, Odamızın İstişare Kurulu Üyelerine, Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı tüm işadamlarına ve Sivas halkına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası