ODAMIZDAN ELEKTRONİK DEVRİM!

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

ODAMIZDAN ELEKTRONİK DEVRİM!


Odamız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce hizmete sunulan Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçti. EBYS, yazılı kağıt dönemini sonlandırılarak, veri alışverişinin daha hızlı ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlayacak.

Sistemin devreye girmesiyle beraber, kurum içi ve kurum dışı tüm yazışmalar, gelen giden evrak yönetimi ve tüm iş akışları sistem üzerinden E-İmza entegrasyonu ile yapılmaya başladı.

Sistem hakkında uzmanlar tarafından Elektronik Belge Yönetimi Sistemi (EBYS) ile TSO modülleri, Elektronik ortamda yazışma konusunda Oda personelimize eğitim verildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken,  “Öncelikle sistemin tüm camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Artık elektronik imza ile iş süreçleriniz çok daha hızlı şekilde sonuçlanacaktır. Evraklarınızı almak için artık kurumumuza gelmenize bile gerek kalmadan sadece bir barkod numarası ile sorgulama yaparak dilediğiniz yerden dokümanlarınıza ulaşabileceksiniz.” dedi.

Sadece Bir Barkod Numarası İle Dokümanlarınıza Dilediğiniz Yerden Ulaşabileceksiniz.

Kurum içi/dışı Gelen ve Giden tüm dokümanlar EBYS üzerinden oluşturulacak ve elektronik olarak imzalanacaktır. Başvurunuzu yaptıktan sonra size e-mail, telefon veya dilediğiniz iletişim kanalı ile evrakınıza ait barkod numarası bildirilecektir.

Bu barkod numarası ile belge üzerinde yer alan adrese girilip, ilgili alana kodu yazıp evrakınızın e-imzalı nüshalarına kolaylıkla ulaşabilecek; evraklarını doğrulayabileceksiniz.  Hem zamandan tasarruf edecek hem daha güvenli iş sürelerinizi yürütebileceksiniz. 

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası