NÖBETÇİ NOTERLER TİCARETİN ÖNÜNÜ AÇACAK

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

NÖBETÇİ NOTERLER TİCARETİN ÖNÜNÜ AÇACAK


Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, 6 Nisan’da başlayacak olan "nöbetçi noter" uygulamasıyla vatandaşların alım, satım, vekalet gibi işlemlerini hafta sonları da rahatlıkla gerçekleştirebileceğini ve bu durumun ticaretin önünü açacağını söyledi.

Başkan Mustafa Eken, noterlerin hafta sonu kapalı olmasının iş hayatında aksamalara yol açtığına dikkat çekerek, Adalet Bakanlığının iş dünyasının sesine kulak vermesinden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Eken, "Hükümetimiz iş ve yatırım ortamını geliştirme ve iyileştirmeye yönelik yaklaşımla çalışıyor, çeşitli düzenlemeler yapıyor. Hafta sonları için nöbetçi noter uygulamasının başlamasıyla tüccarlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımız alım, satım, vekalet gibi işlemlerini hafta içi yetiştirme telaşına düşmeden, hafta sonları da rahatlıkla gerçekleştirecek. Üyelerimiz zaman kaybetmeden işlerini halledebilecek. Hafta sonları da ticaretimiz artacak, piyasaya canlılık gelecek. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e ve Türkiye Noterler Birliği’ne üyelerimiz adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası