EKEN: EKONOMİDE YENİ ROTA BELİRLENDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

EKEN: EKONOMİDE YENİ ROTA BELİRLENDİ


Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan “Yapısal Dönüşüm Adımları 2019” paketinin ekonomiyi güçlendireceğini söyledi.

 

Bugün açıklanan dönüşüm paketini değerlendiren Başkan Eken, “Disiplin, dengeleme ve değişim üzerine kurgulanan programın reel sektörün beklentilerini karşılayan ekonominin temellerini güçlendiren nitelikte olduğunu görüyoruz” dedi.

 

Eken, Türkiye’nin üretim ekonomisine yönelik yeni adımlar atması açısından sevindirici olduğunu belirterek şunları söyledi: “Açıklanan yeni yapısal dönüşüm adımları sayesinde topyekun kalkınma yolunda yeni bir rota belirlenmiş oldu. Bankacılık kesiminin kaynak kalitesini artırmaya yönelik düşüncelerin, reel sektör açısından kredi arzını artıracağını ümit ediyoruz. Sürdürülebilir büyüme ve istihdamın öncelendiği, finans sektörü başlığı altında bankacılık, tasarruf ve sigorta, ihracat ve üretim odaklı kredi arzı, reel sektöre yönelik reformlar, yerlileşme, ihracat, yüksek katma değerli üretim finans sektörümüzü rahatlatacaktır.Türkiye’nin önceliği ekonomi reformuydu ve şu anda hükümetimizin yaptığı çalışmalar da ekonomi alanında yapılacak reformların süreceğini gösteriyor. Türkiye milli üretimle, ihracatla ve ekonomide oluşacak olumlu hava ile daha güçlü temellere oturacaktır.” dedi.

 

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası