1. YILDA BİRLİK İFTARI DÜZENLENDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

1. YILDA BİRLİK İFTARI DÜZENLENDİ


Bu yıl  Avrupa Günü kutlamaları Ramazan ayında yapılıyor. AB Türkiye Delegasyonu 20 ilde Sanayi ve Ticaret Odaları bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri ile birlikte Mayıs ayı boyunca düzenleyeceği iftar sofralarında hedef kitle ile bir araya geliyor.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Sivas AB Bilgi Merkezi bu yıl ki Avrupa Günü programında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile bir araya geldi. 

Odamızın Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirdi. 

Ramazan ayının ilimize, ülkemize ve islam alemine hayırlara vesile olmasını dileyen eken, “Geçtiğimiz günlerde Şırnak, Hakkari, Azez ve Iğdır’da teröristlerin hain saldırılarında şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Oda olarak TOBB Genel Kuruluna katıldıklarını anlatan Başkan Eken, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75. Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. TOBB İkiz Kuleler bahçesinde Oda/Borsalar tarafından kurulan yöresel ürünler sergisinde Odamız tarafından stant açıldı. Yoğun kalabalığın ilgisini gören standımızda iş dünyasına tescilli Sivas Köftesi ikram ettik. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet de standımızı ziyaret etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, Sivas’a yapılacak projeler hakkında istişarede bulunduk. Genel Başkanımız 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Haziran ayında ilimize geleceğinin müjdesini verdi” dedi.

Anadolu ateşi gösterisi ve diğer faaliyetleri de değerlendiren Başkan Eken şunları söyledi: “Odamızın daveti üzerine bir dizi ziyaret ve Anadolu Ateşi gösterisine katılmak üzere ilimize gelen AB Büyükelçisi Christian Berger Odamızı ziyaret etti. Kendilerine teşekkür ediyorum.  Sivas Kongresinin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Valiliğimiz öncülüğünde Anadolu Ateşi dans topluluğunu Sivaslı hemşehrilerimizle buluşturduk.  Büyük ilgi gören gösteriden dolayı olumlu tepkiler aldık. Ulusal basında da bu etkinliğimiz geniş yer buldu. Öte yandan, Meclis üyelerimiz ile birlikte Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de Macar ve Türk işadamları arasındaki ekonomi ve ticari bağlantıları güçlendirmek ve yeni olanaklar sağlamak amacıyla Macar Türk Ticaret Odası Başkanı Suat Gökhan Karakuş ve Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andras Rev ile ikili görüşmelerde bulunduk. Kısa süre önce seçimleri gerçekleştirilen Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının İcra ve Meclis Üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdik. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül Odamızı ziyaret etti. Şampiyon güreşçi Taha Akgül’e altın hediye ettik, dünya şampiyonasında başarılar diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler Odamızı ziyaret ettiler. Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik”

1. YILDA ODAMIZI İYİ TEMSİL ETTİK

Başkan Eken, Oda yönetimi olarak göreve geldikleri birinci yılda Sivas’ın ve üyelerin menfaatlerini koruduklarını belirterek, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. Çalışan, dürüst ve vizyon sahibi meclis üyeleriyle beraber yol yürüdük. 1. Yılda Odamızı iyi temsil ettik. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bu birlik ve beraberliğimizin Sivas menfaatleri doğrultusunda artarak devam edeceğini inanıyoruz. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın.” şeklinde konuştu.

Başkan Eken, Ramazan ayında ilçelerde ve şehir merkezinde iftar programları düzenleyeceklerini belirterek, “Bütün ilçelerimizdeki üyelerimizi içeren bölgesel iftar programları düzenleyeceğiz. Suşehri, Zara, Şarkışla ve Kangal’da yapacağımız iftar programlarında bölgedeki ilçelerimiz ile de buluşmuş olacağız. Amacımız göreve geldiğimiz birinci yılda tüm üyelerimiz ile yeniden bir araya gelmek, onların görüş ve taleplerini öğrenebilmek. Ayrıca şehir merkezinde de iki iftar düzenleyeceğiz” dedi.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, TİM tarafından İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovasyon Sonuçları kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Estaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve İsmail Timuçin’e plaket verdi.

Toplantı bitiminde Meclis Üyelerimiz, Meslek Komitelerimiz, Genç ve Kadın Girişimcilerimiz, İstişare Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz ile birlikte iftar yapıldı. Başkan Mustafa Eken, “Göreve geldiğimiz 1. yılda tüm meclis üyelerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde ilimize ve üyelerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimiz bozmasın. Odamızda bir yıllık dönemde güzel işler gerçekleştirildi. Hep söylüyorum bu başarı benim şahsımın değil, tüm üyelerimizin başarısı. Tüm tüccar ve işadamlarımızın Ramazan ayını kutluyorum.”dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası