AB BİLGİ ''PUBLİC DEBATE'' ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

AB BİLGİ ''PUBLİC DEBATE'' ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ


Odamız bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi ''Public Debate'' isimli etkinliğinde üniversite öğrencileri bir araya geldi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’nin 20 ilinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezlerinden bir tanesi de Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde faaliyetlerine devam etmektedir. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu finansörlüğünde yürütülen projemizin hedef kitlesi kadınlardan, çocuklara, iş adamlarından girişimcilere, dezavantajlı gruplardan üniversite öğrencilerine kadar geniş bir yelpazeye dayanmaktadır.

Merkez tarafından, Avrupa Birliğinin tanıtılmasına, Avrupa Birliğinin temel değerlerinin anlatılmasına ve  halk düzeyinde indirgenmesine destek olacak ve farkındalık içeren çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir.

Odamız bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezi 13 Mayıs 2019 tarihinde  ''Public Debate'' isimli etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğin temel amacı Avrupa Birliğinin temel değerlerini ve fırsatlarını hedef kitleye anlatmaktır. İlgili faaliyette de Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelinmiştir. Cumhuriyet Üniversitesi Erasmus ofis sorumlusu  tarafından AB'nin gençlere sunduğu imkanlar ve olanaklar anlatılmıştır.

Ayrıca Erasmus öğrencileri kendi deneyimlerini paylaşmışlardır. Katılımcılara Sivas AB Bilgi Merkezi’nin faaliyetleri hakkında da bilgilendirme yapılmıştır. Program Sivas AB Bilgi Merkezi tarafından verilen iftar programı ile son bulmuştur.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası