ODAMIZ YENİ BİR PROJEYE İMZA ATTI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

ODAMIZ YENİ BİR PROJEYE İMZA ATTI


Odamız  “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Gelecek Vizyonunu Belirliyor Projesi”ne ilişkin Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı ile Teknik Destek Sözleşmesi imzaladı.

Önümüzdeki günlerde faaliyetlerine başlanılacak olan proje Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek programından finanse edilecek.

Teknik Destek Programı'nın amacı olan kurumsal kapasiteyi geliştirme doğrultusunda Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iki ay gibi bir sürede proje tamamlanılacak.

Projenin hedef grubu odamız personeli, yönetim kurulu üyelerimiz ve meclis üyelerimiz olacak. Hedef grubumuzun geliştirilmesi sayesinde bölgenin kalkınmasına optimum fayda oluşturulacak.

Projemiz ile birlikte Odamızın gelecek vizyonu belirlenmesine ilişkin çalışmalar hayata geçirilecek olup, odamıza ait stratejik planının hazırlanması, Kalite Yönetim Sistemimiz ve Akreditasyon Sistemine ilişkin çalışma alanlarında da iyileştirmeler yapılacak.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Gelecek Vizyonunu Belirliyor projesi ile oda personelin hizmetlerini sunum esnasındaki kalite bilinci artacağından dolayı üyelerine yönelik sunmuş oldukları hizmetlerde memnuniyet oranları aratacaktır. Ayrıca stratejik yönetim ve diğer eğitimler sayesinde gerek oda gerekse yönetim ve meclis üyelerinin bakış açısı değişeceğinden dolayı yeni proje ve hizmetler sayesinde bölgesel kalkınmaya önemli katkılar oluşacak.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Gelecek Vizyonunu Belirliyor isimli projemiz ile odamız personeline ve yönetim organlarının kalite ve stratejik düşünce bilincini geliştirmek amacı ile eğitimler verilecek. Bu eğitimler iki yönlü planlandı. İlk olarak gerek odamız personeline gerekse yönetim ve meclis üyelerine yönelik odamız hizmetleri ve bölgemize yapacağımız katkıları daha iyi planlamak amacı ile stratejik bir bakış açısı kazandırmak için eğitimler gerçekleştirilecek.

Bu eğitim sürecinde; strateji, rekabet, mevcut durum analizi, gelecek vizyonu nasıl belirlenir, performans ölçütleri ve izleme ve değerlendirme süreçleri ile ilgili başlıklar olacak. İkinci aşamada ise odamız personeline sunmuş oldukları hizmetleri daha kaliteli sunmaları amacı ile eğitim programı uygulanacak.

Bu eğitim programında; TS EN ISO 9001-2015 kalite yönetim sistemi, Proses Yaklaşımı ve risk analizi eğitimleri verilecek. Stratejik yönetim ve Kalite eğitimlerinde kurumun stratejik yönetim ve kalite çalışmaları anlamında yapacakları toplu bir şekilde verilecektir. Eğitimler salt akademik bilginin yanına pratik bilgileri ve vaka analizlerini de içerecek.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası