İSTİHDAMA DESTEK

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

İSTİHDAMA DESTEK


Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2. firma ile protokol imzalandı.

İmza törenine, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Hikmet Canpolat, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile BİM A.Ş. Yetkilisi Feride Çömlekçioğlu katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Odamız ve İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla mesleki eğitim kursları düzenlenmeye başladığını söyledi.

Projenin ilkini Vali Salih Ayhan’ın katılımıyla Yasin Tekstil firması ile imzaladıklarını ve 100 kişinin istihdam edileceğini açıklayan Başkan Eken, işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü doğrultusunda çalışmaları devam ettiğini ifade etti.

Başkan Eken, ‘Kısa süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında "Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)projesi hayata geçirilmişti. Hükümetimizin başlatmış olduğu ve Milli İstihdam Seferberliği doğrultusunda hayata geçirilen bu protokol ile işverenlerimizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman sıkıntısı giderilmiş olacak. Ayrıca, kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimler düzenlenecek. Bu kapsamda İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Odamız arasında yapılan işbirliği çerçevesinde BİM şirketi ile protokol imzaladık. Proje kapsamında Sivas’ta hayata geçirilecek olan bu ilk projede 40 çalışana eğitimler verilecek. Öncelikle istihdamın ve nitelikli eleman sorununun çözümüne katkı sunacak projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, diğer firmalara da örnek olmasını temenni ediyorum’ dedi.  

İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Hikmet Canpolat ise protokolün 2 yıl boyunca geçerli olacağını söyledi. Canpolat, ‘Bu kursiyerlerin ücretleri Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından karşılanacağı için İşverenlerimize de maddi teşvik sağlanacak’ dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası