TİM'den Odamıza Ziyaret

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

TİM'den Odamıza Ziyaret


TİM Başkanı İsmail Gülle ve yönetimi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızı (STSO) ziyaret etti. Ziyarette Sivas’ta ilk ihracat yapan bir firmaya da plaket verildi.  

4 Eylül etkinlikleri kapsamında Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın (STSO) daveti ile Sivas’a gelen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve heyeti, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan STSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıldönümü için davetimizi kırmayarak geldiniz. Odamız olarak ihracat rakamlarını Sivas’ta açıklamanızı rica ettiğimizde de memleketim, şeref duyarım dediniz ve Bakanımız ile birlikte açıkladınız. Biz TİM’i yakinen takip ediyoruz. Hangi konuda olursa olsun aradığımızda göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Ben ilimiz adına, Odamız adına, 7 bin üyemi adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

TİM Başkanı Gülle ise “Bize ve yönetimimize göstermiş olduğunuz nazik ev sahipliğiniz ve dostluğunuz için teşekkür ediyoruz. Kurumların hepsi bu ülkeye ve ülke insanına hizmet etmek için. TOBB ve STSO olarak sizler bu bölgenin insanlarına hizmet ediyorsunuz. Bizlerde Türkiye’de ki çatı örgütü olarak bütün ihracatçılarımızın temsili görevindeyiz. İşbirliğimiz gayet anlamlı ve güzeldi. Arkada iz bırakacak unutulmayacak bir 100. yıl oldu. Bizler sanayici ve ihracatçı kardeşlerimizin başarısıyla gurur duyduk” ifadelerini kullandı.

Gülle Sivas’ta üretim yapan HM SİVMAT Mobilyanın ilk kez ihracat yapmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, “Bizler için memnuniyet verici ayrı bir unutulmaz an da sevgili kardeşimizin Ağustos ayında ilk defa ihracata başlaması. Bu arkadaşımız gibi sayıların daha da çoğalması dileğimiz. Bizlerle her türlü konuda iletişim kurabilirsiniz. Bu konuda iddialıyız. Dünyada ulaşamayacağımız kurum yok. Sivas’ın 50 milyon dolarlık ihracatını daha da yükseltmemiz gerekiyor. Bu pazara ulaşmada elimizden ne gelirse yanınızdayız. Tekrar misafirperverliğiniz için teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ağustos ayında Gürcistan’a 17 Bin dolarlık ihracat yapan HM SİVMAT Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Çitkıran’a plaket takdim edildi.  

Eken ve Gülle, firmanın Eylül ayında daha yüksek rakamlarda anlaşmalar yaptığına vurgu yaparak “Her konuda yanınızdayız” dedi.

Eken günün anısına TİM Başkanı Gülle’ye hediye takdim etti. 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası