Zihni Taştan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

Zihni Taştan Son Yolculuğuna Uğurlandı


Önceki gün vefat eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu eski başkanlarından Zihni Taştan son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazesi morgdan alınan Taştan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız  (STSO) konferans salonuna getirildi. Burada düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, yönetim kurulu üyelerimiz, iş dünyası, Taştan ailesi ve yakınları ile oda çalışanları katıldı.

Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “1987-1992 yılları arasında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olan ağabeyimiz kıymetli büyüğümüz Zihni Taştan’ın vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Zihni Taştan, yalnızca ilimizin önde gelen iş adamlarından biri değil, Sivas’ımızın saygıdeğer sanat, kültür ve gönül erbaplarındandır. Ticari faaliyetlerinde temel ilke olarak daima ‘dürüstlüğü, çok çalışmayı ve başarıyı’ benimseyen Zihni Taştan 1987-1992 yılları arasında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey 2. Başkanlığına kadar bir dizi yöneticilik görevini de başarı ile yürütmüştür. 

1954 yılında aktif olarak ticaret hayatına başlayan Zihni Taştan, inşaat malzemeleri, inşaat müteahhitliği, akaryakıt, otomotiv, turizm ve sanayi sektörlerinde yatırımlar yaparak Sivas ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. Zihni Taştan, Çerkerler Derneği, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı, Esnaf Dernekleri B2 Başkanlığı, Sivas Hizmet Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu ve Mütevelli üyesi görevlerini yürütmüştür. Kıymetli büyüğümüz Zihni Taştan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve iş dünyasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Zihni Taştan’ın oğlu Rahmi Taştan ve torunu Hakan Taştan’da törende emeği geçenlere teşekkür ederek Zihni Taştan’ın örnek kişiliğinden bahsetti.    

Konuşmaların ardından Taştan Ulu Camine götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Taştan Yukarı Tekke Mezarlığında bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası