Odamız ve SCÜ Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

Odamız ve SCÜ Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı


Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

TEKNOKENT’te düzenlenen imza törenine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, STSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve CÜSEM yetkilileri katıldı.  

Programda konuşan Başkanımız Mustafa Eken,  “Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Üniversite-Sanayi işbirliğini önemsediğimizi her platformda söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Yıllar öncesinden bir kopukluğun olduğunu, ve bu birleşmenin daha da büyüyeceğini, birlik ve beraberliğin olacağını her yerde söylüyoruz. Yapacağımız bu protokol ile de Üniversite’de ki hocalarımızın Ticaret ve Sanayi Odamızın üyelerine, personelimize eğitimler vermesi, bizim karşılıklı işbirliği yapmamız açısından önemli bir protokol olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte daha birçok protokol imzalayacağımızı ümit ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Yıldız ise “Başkanımızın da söylediği gibi daha önce birkaç protokol imzalamıştık, bugün yeni bir protokol daha imzalıyoruz. Bu protokol ile birlikte şehir ile sanayi arasında işbirliğini yağmış oluyoruz. İnşallah bundan sonra da devam edeceğiz. Üniversitemiz her türlü hizmeti vermeye hazır. Allah hayırlı ve uğurlu etsin, inşallah güzel sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

STSO ve CÜSEM arasında belirlenecek konularda eğitimlerin verilmesinin amaçlandığı protokol kapsamında birçok eğitim programı düzenlenecek. Ayrıca STSO üyelerine CÜSEM kursları Yüzde 10 indirim, oda tarafından istenen kurslarda ise Yüzde 20 indirim yapılacak.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası