Başkan Eken'den Yeni Yıl Mesajı

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

Başkan Eken'den Yeni Yıl Mesajı


Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda 2020 yılının Türkiye’ye ve tüm dünyaya sevgi, barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

STSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler, Oda yönetimini 18 ay önce devir aldık. Bu zaman zarfı içerisinde Sivas’ımızın ve Odamızın önceliklerini tespit ettik. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için siyasilerimiz başta olmak üzere şehrin dinamikleri ile bir araya geldik.

Sivas’ın menfaatleri için ortak noktada buluşarak, sektörlerimizin sorunlarına ulusal ve yerel düzeyde çözümler aradık.

Sanayi, ticaret, turizm ve tarım sektörlerimiz ile kent için neler yapılabileceği konusunda görüşlerimizi paylaştık. Bu çalışmalarımızı yeni yılda da sürdüreceğiz.

2019 yılını geride bırakırken, Türkiye ve Sivas ekonomisinde daralmanın yaşandığı bir yıl olurken son dönemlerde yaşanan faiz indirimleri ve atılımlarla yeni yılın ekonomik anlamda gelişime açık olacağının sinyallerini aldık. Biz iş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz.

Yeni yılda ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımları atmak adına neler yapacağımızı planlanmaya odaklanmalıyız.

2020 yılının bu bilinçle Türkiye’nin her alanda yapısal reformlarla fark yaratmaya başladığı, sanayide, savunma sanayinde, eğitimde, adalette, demokraside, ekonomide sıçramalar yaptığı bir yıl olmasını diliyoruz.

2020 yılının başta tüm üyelerimiz ve hemşerilerimiz olmak üzere tüm dünyada huzurun, bereketin ve mutluluğun hâkim olduğu, insanların geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası