• 09-09-2017
TSO, SİVAS’IN EN GÜÇLÜ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜDÜR

Odamızın Eylül ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanımız Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2013-2017 döneminde Meclis Üyesi olarak görev yapan üyelere hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Başkan Şahin, seçim sürecinin kırıp dökmeden geçirilmesini istedi. Seçime girecek adaylara “Odamızın gücünü zayıflatacak, söylem ve hareketlerden kaçınmalıyız” uyarısında bulunan Şahin, “Oda hepimizin. Gücünü kaybetmiş bir odanın hiç kimseye faydası olmayacaktır. Saygı ve sevgi çerçevesinde geçirilecek bir seçim süreci hepimizin gücüne güç katacaktır” dedi.

Meclis çalışmalarının odanın yol haritasını oluşturduğu belirten Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “Hedeflerimize doğru şekilde ulaşmak için gecesini gündüze katarak, odamızın kaynaklarını heba etmeden bizi mahçup etmeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ve yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Odamızın başarılı ve saygın bir oda olmasından en büyük pay hiç şüphesiz profesyonel ama amatör ruhla çalışan, üyelerimize yardımcı olmak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan personelimize aittir. Seçimler, hizmet edebilmek adına bir süreçtir. Tekrar aday olacak arkadaşlardan ricam, kazanmak adına kırıp dökmeden kaçınmalarını istiyorum.”

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ise sivil toplum örgütlerinin iki önemli görevinin olduğunu söyledi ve ekledi: “Birincisi mensuplarına hizmet etmek ve en iyi şekilde temsil etmek. İkincisi ise yaşadığı şehrin yatırım yapılabilir, yaşanabilir bir şehir olması için düşüncelerini sesli bir şekilde kamuoyu ile paylaşmaktır.”

 TSO’nun seçim sürecinde yıpratılmamasını isteyen Yıldırım “ Çok bir zor seçimden geliyoruz. Ticarette rekabet ettiğimiz bir kişiden seçim zamanında ‘bana oy ver de, seni temsil edeyim’ diyoruz. Tüccar da bu benim rakibim ama beni de bu adam temsil eder. Yüzümü kara çıkartmaz diye oy veriyor. Bunun için bu odanın çıtasını düşürecek her şeyden kaçınmamız lazım. Ticaret ve Sanayi Odamız, Sivas’ın en güçlü sivil toplum örgütüdür. Etkin bir kurum olmak istiyorsak, eleştirilerimizi dışarıda değil kendi meclisimizde konuşacağız.  Güzel bakarsak güzel görürüz. Paylaşamayacağımız hiçbir şey yok” diye konuştu.

Kimsenin koltukta gözünün olmadığını vurgulayan Yıldırım, üyelerden helallik istedi ve birlikteliğe vurgu yaptı: “Elin taşın altında olan çalışan, üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan biz tüccarlara büyük görevler düşüyor. Yeni dönemde birlikte yola çıktığımız ya da çıkmadığımız arkadaşlara bizi kim temsil etsin deriz? Buluruz bir Meclis Başkanı, bir Yönetim Kurulu Başkanı. Yapar yönetimi gideriz. Türkiye’ye örnek oluruz. Rahat olur. Kimsenin koltukta gözü yok. Allah rızası için çalıştık. Oda seçimlerimizin camiamızı, Sivas’ımıza üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Toplantıda Meclis Üyesi Murat Kaya’da başkan adayı olacağını açıkladı.

 

Toplantı Meclis Üyelerine verilen plaket ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.