• 30-03-2018
GÜCÜMÜZ, BİRLİKTELİĞİMİZ!

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, seçimler öncesinde düzenlediği basın toplantısında, “Seçimlerimizin bugün Sivas’ın birinci öncelikli gündemini oluşturması aslında Odamızın başarısıyla doğru orantılıdır. Seçim sürecinin camiamıza yakışan olgunlukta geçmesini bekliyor,  şehrimize, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü:Bilindiği üzere sivil toplum örgütlerinin görevi adı üzerinde sivil bir yapıya sahip olmalarıdır. Bütün kesimlere aynı mesafede olmakla birlikte mensuplarının sorunlarını çözmektir. 

Yaşadığımız şehrin daha yaşanabilir olması için sorunları ve projeleri tespit ederek, çözümü noktasında hep mücadele verdik. 

Bu çatı altında hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Her fikri, her sesi farklı bir heyecanla dinledik. Bütün siyasi görüşlere aynı mesafede olduk. Odamıza siyaset girmemesi konusunda çok hassas davrandık, siyasetçi girdi, ama siyaseti sokmadık. 

Bizlere emanet edilen makamların hizmet aracı olduğunu bildik ve hep bu anlayışla çalıştık. 

Başkanlık veya Meclis Üyeliği bir meslek değildir.Bu görevlere aday olan kişilerin öncelikle işadamı olması ve işinde başarılı olması gerekiyor. Beraberinde ise temsil kabiliyetinin bulunması gerekir.Burada üyelerin görevi, tüccarın sanayicinin gelişmesini sağlamak, problemlerine çözüm aramaktır. Tüccarımızda sektörün ve mesleki sorunlarını bilen ve kendisini en iyi şekilde temsil edebileceğine inandığı kişileri seçerler.Seçimler nedeniyle Sivas’ta bir heyecan var. Bizler açıkçası bu durumdan çok memnunuz.Üyelerimiz kendi grubunu en iyi şekilde temsil edecek adayları seçip meclise gönderecekler..Bu yüzden Odamız ilimizin en demokratik ve en şeffaf kuruluşlardan birisidir.

17 yıldır gelişmiş bir Sivas için hemen hemen her konuda görüş bildirdik, çalışmalar yaptık.

Gönüllerimizi ve aklımızı da farklı seslere, farklı düşüncelere açtık. 

Üyelerimizin ve Sivas’ın sesi, yüreği olduk. İnsanımızın duygularının, taleplerinin, hayallerinin tercümanı olduk.

Şehrin yeşil alanından 2023 yılı hedeflerine kadar konuştuk.

Aktif, dinamik bir sivil toplum örgütü olarak daima lokomotif görevi üstlendik.   Odamızı Avrupa’da 5 yıldızlı hizmet sunan akredite odalar arasında soktuk.

Makamlar gelip geçicidir. Bizim için esas olan, reel sektöre hizmet etmektir.

Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meslek Komitelerimiz hepsi birbirinden güzide insanlardan oluşuyor. 

Kendi alanında liyakat sahibi olan bu insanlar üzerlerine düşeni hakkıyla yerine getirdiler. Şüphesiz ki, seçimlerde kazanan da olacaktır, kaybeden de olacaktır. Görevlerini devredecek veya kendi isteğiyle yeniden aday olmayacak arkadaşlarımız olacak.. Kendileriyle birlikte çalışmaktan, mesai arkadaşım olmalarından büyük onur duydum. Allah hepsinden razı olsun. 

Seçimlere girecek tüm üyelerimden ricam şudur ki; yarın, bugünden daha zengin, daha gelişmiş ve daha mutlu olmak istiyorsak, birbirimize kenetlenelim. Zira bu seçimler ne ilktir, ne de son olacaktır. Bizi başarıya ulaştıracak esas güç, birlik olmamızdır. 

Odamız kurumsal yapısı ve 2005 yılında aldığı akredite belgesi ile üyelerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. 

Seçim sürecinde kanun ve yönetmelikler uygun hareket edilmektedir. 

Ne Yönetim Kurulu, ne çalışan personelinin isteği doğrultusundan bir şey yapılamaz. 

Adayların da açıklamalarında Odamızın kimliğini ve  kurumsal yapısını zedeleyici açıklamalardan kaçınmalarını bekliyoruz. 

Bu seçimlerde asla bir birimizi incitmemeliyiz, yapılacak yanlışlar yüzünden yarın yüzümüze bakamayacak duruma asla düşmemeliyiz.
İnanıyorum ki, seçim sürecini camiamıza yakışan olgunlukta geçireceğiz. 

Hep birlikte, demokrasinin güzelliğini bir kere daha yaşayacağız. Oda ve Borsa seçimlerinin şehrimize, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Bu büyük camia, güçlü ekonomi ve güçlü Sivas’ın teminatıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle faaliyetlerimizde bizlere hep destek olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, çok değerli bürokratlarımıza, sivil toplum örgütlerimize ve Meclisimize, teşekkür ediyorum.”