• 02-04-2018
ODAMIZIN ORGAN SEÇİMLERİ YAPILDI

 Uzun süredir Sivas kamuoyunun merakla beklediği Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri gerçekleştirildi. 

Halil Rıfat Paşa Lisesi’nde yapılan seçimlerde 3 bin 733 tüccar, sanayici ve işadamı kendi sektörünü en iyi şekilde temsil edecek meslek guruplarını belirlemek üzere sandık başına gitti. 

ALMAN FİRMA SİVAS’TA OY KULLANDI

Seçimlerde Sivas Organize Sanayi Bölgesinde otomobil kapı menteşesi üretimi yapan Paco Demir Dövme firmasının sahibi Markus Uhe, Almanya’nın Solingen kentinden gelerek oyunu kullandı. 

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Necati Şahin ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, seçimlere giren bütün grupları ziyaret ederek, adaylara başarılar diledi. 

09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilen seçimlerde birleşik oy pusulası kullanıldı. 21 Meslek gurubu için Meslek Komitesi asil ve yedek üyelerinin seçildiği seçim sonuçları akşam saatlerinde açıklandı. 

Oda tarihinde % 80.2 katılım oranı ile en fazla ilgi gösterilen seçimlerin sonuçlarına göre; Meclis’te temsil edilmek üzere 24 gruptan 162 Meslek Komite Üyesi seçildi. Bunlar içerisinde ise 69 üye Meclise girmeye hak kazandı.  

BAŞKAN OSMAN YILDIRIM:

“Odamızda yapılan organ seçimleri büyük bir sağduyu ve olgunluk içerisinde tamamlanmıştır. Sivas’ımızın etkin ve saygın kuruluşlarından birisi olarak, seçimlerimizi demokratik prensipler doğrultusunda gerçekleştirdik. Seçimlerimizde birlik ve beraberlik içerisinde katılımcı bir anlayış hakim oldu. Seçim sonuçlarının ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyor, tüm üyelerimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Öte yanda Meclis Üyeleri, 8 Nisan Pazar günü Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini belirlemek üzere yeniden sandık başına gidecek.