• 16-05-2018
SGK’DAN ODAMIZA ZİYARET

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Kadir Boztepe, Sosyal Güvenlik Kurumu Haftası nedeniyle Odamızı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Cengiz Akpolat ile görüşen SGK Müdürü Boztepe, kurumun yaptığı çalışmalar ve destekler hakkında bilgiler verdi.  İstihdam teşvikleri konusunda Sivas’ta ciddi adımlar atıldığını kaydeden Boztepe, “Amacımız kayıt dışını önleyerek, işletmelerimizin yanında olmak” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Cengiz Akpolat ise sosyal güvenlik bilincinin yaygınlaştırılmasında SGK’nın önemli rol üstlendiğini ifade etti. Akpolat: “Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye’de kendisini en çok geliştiren kurumlar arasında yer alıyor, eskiye kıyasla bu alanda çok hızlı bir ilerleme kaydedildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ilimizde de oldukça iyi işleyen bir kurum. Bunda elbette sizlerin payı çok büyük, bu sebepten tüm çalışanlarınıza teşekkür ediyorum. Devletimizin son dönemlerde uygulamaya koyduğu teşvikler sayesinde işverenlerimize önemli kolaylıklar sağlanıyor. Bu sistem kayıt dışı sigortasız işçi çalıştırmanın önüne geçmiş oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde sizlerin ve tüm çalışanlarımızın haftasını tebrik ediyorum” dedi.