Akkuyu Nükleer Santrali Yerli Tedarik Hakkında

Akkuyu Nükleer Santrali Yerli Tedarik Hakkında


TOBB’ den alınan yazıda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yazısına atfen; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında Akkuyu Sahası'nda bir Nükleer Güç Santrali (NGS)'nin tesisine ve işletimine dair anlaşmanın 12.05.2010 tarihinde imzalandığı ve ülkemizin ilk nükleer santralinin kurulması çalışmalarına başlandığı belirtilmiştir.

Ayrıca Akkuyu NGS Projesi ihale çalışmalarının özel hukuk hükümlerine göre kurulmuş olan santralin sahibi ve gelecekteki işletmecisi Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından yürütüldüğü belirtilmektedir.

İhale prosedürlerine İngilizce ve Rusça olarak http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-as-ankara adresinden erişilebildiği, ihaleye girecek şirketlerde aranan şartların söz konusu adresteki, "Sektörel Satınalma Prosedürü"nün 10 numaralı ekinin (Seçme ve Değerlendirme Kriterleri) 1. bölümü, 1.1 ve 1.4 maddelerinde bildirildiği, ihale takvimine ilişkin detaylı bilgiye http://www.akkunpp.com/tedarikcilere web adresinden ulaşılabileceği belirtilmiştir.

Tedarikçi Seçme ve Değerlendirme Kriterlerini içeren dosyaya da www.tobb.org.tr/EnerjiBakanligi.docx  adresinden ulaşılabileceği bildirilmiştir.

 Üyelerimize duyurulur.

Dosya Eki:
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası