İŞGEM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

İŞGEM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI


İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yönetim kurulu toplantısı ve proje kapanış etkinliği düzenlendi.

Toplantıya Vali Davut Gül, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, OSB Müdürü Bekir Eminoğlu, Proje Takım Lideri Leif Grahm ile paydaşlar katıldı.

İŞGEM Konferans Salonu'nda merkezin faaliyetleri ve projenin etkinliğine vurgu yapan Vali Davut Gül, İŞGEM'in Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Özel İdare  ile Organize Sanayi Bölgesi'nin ortaklığında bir şirket olduğunu ifade etti.

Gül, "İŞGEM; finansmanı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) öncülüğünde, Avrupa Birliği destekleri ile Bilim ve Teknoloji Bakanlığımızın koordine ettiği bir program. Açıldığı günden bu zamana Sivas İŞGEM'de yüzde 85'lik doluluk oranı olması çok önemli bir başarı. Diğerleri ile kıyas yapıldığından gerçekten bir adım önde olduğumuzu gösteriyor. Gösterilen ilgiden dolayı girişimcilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Girişimcilerin İŞGEM'e gelme amaçlarının bir mekân kiralamadan ziyade danışmanlık hizmeti ve bilgi birikiminin paylaşılması olduğunu dile getiren Gül, "Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada girişimcilerimize birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi ile ilgili yardımcı olunacaktır. Kimi zaman ihracat ile kimi zaman finans ile kimi zaman ise o an itibariyle karşılaştıkları sorunların çözümünde danışmanlık hizmeti vermeye devam edilecektir." ifadelerini kullandı.

İŞGEM için hayata geçirilen projeye de değinen Gül, "42 milyon TL'lik projedeki amaç yeni girişimcilerin olması ve ilk defa ürettikleri ürünlerin ülkemiz ve dünya piyasasına çıkmasıdır. Bir anlamda emekleme döneminin burada başarılı bir şekilde yürütülmesidir. Sivas önemli bir merkez kazandı. Girişimcilerimiz önemli bir merkez kazandı. İŞGEM'de doluluk yüzde 85 diyoruz ama isteseydik yüzde 100'de olurdu. Müracaat edenlerin hepsine yer tahsis edilmedi. Girişimciliğin istediğimiz kriterlere uygun olmasını arzuladık. Dolayısıyla da seçerek aldık. Ayrıca İŞGEM için iki ayrı pozisyonda personel alımımız olacak.'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından İŞGEM Kuluçka Merkezi gezilerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası