İSTANBUL’DA SİVAS GÜNLERİ DÜZENLENDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

İSTANBUL’DA SİVAS GÜNLERİ DÜZENLENDİ


Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından organize edilen 9. Sivas Günleri İstanbul Yeni Kapıda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 milyon Sivaslının yaşadığı İstanbul’da yapılan etkinlik Sivas ve Sivas dostlarını bir araya getirdi.  3 gün süren ve 100 binin üzerinde katılımın olduğu etkinlikte Sivas’ın yöresel lezzetleri, tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı.

Açılışa AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Adalet Bakan Yardımcısı Hilmi Bilgin, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Milletvekilleri, Vali Davut Gül,  Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz ile çok sayıda protokol ve vatandaş katıldı.

Başkan Mustafa Eken, programın açılışında yaptığı konuşmada Sivas’ta yaşanan ekonomik gelişmeler hakkında bilgiler verdi ve İstanbul’daki işadamlarını Sivas’a yatırım yapmaya davet etti.

Vali Davut Gül, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz, İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş Odamızın açtığı standı ziyaret etti.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası