CUMHURİYET RESEPSİYONU DÜZENLENDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

CUMHURİYET RESEPSİYONU DÜZENLENDİ


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Sivas Valiliği tarafından resepsiyon düzenlendi.

Cumhuriyet Resepsiyonunan Vali Davut Gül Milletvekilleri Semiha Ekinci, Ulaş Karasu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Meclis Üyelerimiz ile çok protokol üyesi katıldı.

Programda konuşan Vali Davut Gül, Cumhuriyet'imizin 95'inci yıl dönümünü kutlayarak, "Bu milletimiz birliğini ve bütünlüğünü muhafaza ettiği sürece, bu millet farklılıklarını zenginlik olarak kabul ettiği müddetçe biz bininci, on bininci ve yüz bininci yılı beraber kutlayacağız."  dedi.

İlimizde ki son Cumhuriyet Bayramı'nı yaşadığını kaydeden Gül, "Son kararname ile tayınımız Gaziantep'e çıktı. Bu gün bir anlamda veda buluşmasını yaşıyoruz. 2,5 sene en iyi şekilde Sivas'a hizmet etme şansı yakaladık. Görev süremiz boyunca bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Hangi sektörü ele alırsak alalım 2,5 senede 35,30 senelik iş yapıldı. Bazı sektörlerde daha fazlası yapıldı. Bunlardan daha önemlisi; vatandaşla hemhal olmak. Devletin kapılarını vatandaşa açmak. Patronun vatandaş olduğunu hem kendimize hem kamu görevlilerine hem de vatandaşa hissettirme anlamında Sivas'ta örnek çalışmalar oldu. Caddede gezerken beni kardeşleriniz olarak, abiniz olarak gördüğünüzü hissettim." diye konuştu.

Gül, programa katılan herkese teşekkür ederek, Gaziantep'e yolu düşen tüm Sivaslıları ziyaretine beklediğini de sözlerine ekledi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası