"SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ" PROJESİ TANITILDI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

"SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ" PROJESİ TANITILDI


 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Sanayide Milli Atılım' sloganıyla başlatılan sanayi sitelerinin şehir dışına taşıma projesi kapsamında pilot iller arasında bulunan 'Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri' projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Odamız konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, Belediye Başkanı Sami Aydın, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Jandarma Komutanlı Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ile protokol ve işadamları katıldı.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, bu önemli projenin hayata geçirilecek olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti. Belediye Başkanı Aydın’a ve emeğe geçenlere teşekkür eden Eken, “7 milyon metrekare alana kurulacak olan bu sanayi sitesi içerisinde meslek gruplarına göre küçük sanayi siteleri oluşturulacak. Bu meslekler hem sektörel anlamda bir bütünlük kazanacak hem de ticari olarak büyümeleri sağlanacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, yeni yapılacak olan Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri'nin tanıtımını yaptı. Daha sonra katılımcılara modern sanayi sitelerinin animasyon filmi izletildi.


Belediye Başkanı Sami Aydın, Seyfebeli mevkisinde yaklaşık 7 milyon metrekare alanda, toplam 5 bin iş yerinin bulunacağı sektörel bazlı küçük ve orta ölçekli yeni sanayi sitelerini faaliyete geçirileceğini belirtti.

 

 "Çağın gereklerine uygun ve tüm ihtiyaçlara cevap verecek sosyal alanlarıyla Sivas'ın yeni bir cazibe merkezi olmasına da katkı sağlayacak önemli bir yatırıma başlıyoruz. Biz Sivas'ın gelişmesinin Sivaslıların zenginleşmesiyle sağlanacağını düşünüyoruz. Bu proje ile küçük sanayicilerimiz hem modern bir iş yerine sahip olacaklar hem de bir araya gelip sektörel pazar gücü oluşturacaklardır. Biz 2014 yılında Sivas'ta ki dağınık olan küçük sanayi sitelerinin belli bir bölgeye toplanması şehir adına, metruk görüntülerin ortadan kalkması bakımından hem de esnaflarımızın bu ticareti daha verimli yürütmesi bakımından bir çalışma başlatmıştık. Bildiğiniz gibi eski sanayi şehrin içerisinde kaldı. Artık fonksiyonunu kaybetti. Aynı şekilde yüzüncü yıl sanayi sitesi ve ata sanayi sitesi her geçen gün kan kaybetmeye başladı. Bu bölgeler artık şehir merkezinde kaldığı için arazi olarak değerli farklı şekilde vatandaşların değerlendirmek isteyeceği alanlara geçtiğini düşünüyoruz" dedi.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası