YABANCI ALIM HEYETLERİ SİVAS’TA BULUŞTU

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

YABANCI ALIM HEYETLERİ SİVAS’TA BULUŞTU


Odamız ve MÜSİAD işbirliğiyle şehrimizin ticaret hacminin artırılması ve girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunmak amacıyla, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinden gelen alım heyetleriyle üyelerimiz buluştu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Şube Başkanı Avukat Mustafa Coşkun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Emin Kilci de Sivas’ın yatırım olanaklarını anlatarak, programın amacının ilimizdeki ticaret hacminin artırılması olduğunu söyledi.

Vali Salih Ayhan ise iş adamlarına gönüllerinin geniş olduğunu ifade ederek, “Sivas’ta büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bunu görmemek mümkün değil. Sivas kurumsal kültür ve altyapı derinliği anlamında iyi bir noktada. Geçmişimizin mirasını muhafaza edip, üzerine neler koyabiliriz ona bakmamız lazım. Türkiye’de kamu yatırımlarında ilimiz 6. sırada. Birinci OSB 8 bine yakın istihdam sağlıyor. İŞGEM faaliyetlerini sürdürüyor. Raylı sistemi de içerisinde barındıran ikinci OSB altyapımız şuan inşaat aşamasında. Sivas’a yatırımcı çekmemiz lazım, çekeceğiz de. Şehir olarak hepimizin ortak cümleleri olacak, ortak heyecanımız olacak. Valilik ve diğer kurumlarla daha çok sahada olacağız. Daha çok hizmetin hızlı neticelenmesinin mücadelesini vereceğiz. Sivas’ın 1 dakika kaybedecek vakti yok” dedi.

Sivas’ın eğitimde altın çağını yaşadığını da ifade eden Ayhan, “Yapılan yatırımların tutarı 647 milyon TL tutarında. Bundan sonra öğrencilerimizin zamanın ruhuna uygun şekilde eğitim almalarını sağlayacağız. Meslek liselerinin içeriğini zenginleştireceğiz. Biz; ara eleman değil aranan eleman yetiştirmek istiyoruz. Sivas’ta farklı sektörlerle kurumlar arasında ciddi bir bağ oluşturacağız. Kurumsal kapasitemizi de artırarak, şehrinde dokusuna uygun ilimizin dinamiklerini hayata geçirecek bir yönetim anlayışı gerçekleştireceğiz. ‘Ben yaptım oldu anlayışı’ asla olmayacak. Hep beraber hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası