EKEN’DEN VAKIF ZAMMINA TEPKİ!

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

EKEN’DEN VAKIF ZAMMINA TEPKİ!


Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, vakıf kiralarında yüzde 20’ye kadar yapılan zamlarla ilgili Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca'yı ziyaret etti. Başkan Eken, “Üyelerimizin yaşadıkları ekonomik zorluklar nedeniyle zam oranının düşürülmesini ya da geri çekilmesini talep ediyoruz” dedi.

Vakıf kiralarına yapılan zam artışı nedeniyle girişimler başlatan Başkan Eken, Bölge Müdürü Cemal Karaca ile görüştü.

Ziyarette konuşan Eken, “Vakıflar tarafından yapılan kira zamlarıyla ilgili üyelerimiz tarafından Odamıza çeşitli talepler geliyor. Krizde esnafların yanında olmanızı bekliyoruz. Esnafın siftah yapmadığı bu günlerde yapılan bu zamlar karşısında en fazla %5-10 zamla bu yılı atlatmanızı bekliyoruz. Vakıflara mallarını bağışlayanlar içerisinde bulunduğumuz krizi görselerdi şunu söyleyeceklerdi: Kesinlikle zam yapmayın. Onların da huzur içinde yatmaları için esnafın çekini, kredi kartını ödeyemediği, evine ekmek götüremediği bu kriz döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğünü daha hassas davranmaya davet ediyoruz. Sivas tüccarı ve esnafı için indirimin talebimizi Genel Müdürlüğünüze ve TOBB’a ileteceğiz. Ayrıca, Atatürk Caddesi 2 yıl önce yıkılan Vakıflar iş hanı ile ilgili binadan çıkan esnaflarda mağdur oldu. Burasının güzel bir proje ile yeniden ilimize kazandırılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bölge Müdürü Cemal Karca ise, “Vakıflar esnafı korumak, kollamak ve hayatını idame ettirmek için kurulmuştur. Bize Genel Müdürlükten %24’ü baz alan artışlar yapılması yönünde yazı geldi. Bunu en asgari şekle indirecek şekilde %14-17 arasında bir değerlendirme yaptık. Bize bakanlıktan aksi yönde bir emir gelirse hemen uygulamaya hazırız.” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası