TSO’DAN YILDIZDAĞI’NA ÇIKARMA!

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

TSO’DAN YILDIZDAĞI’NA ÇIKARMA!


Odamız tarafından Yıldızdağı'nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım ve Meclis Üyeleri’nin katılımıyla program düzenlendi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz ve Vali Salih Ayhan’ın da Odamızın misafiri olarak katıldığı programda Yıldızdağı ve Sivas hakkında istişarelerde bulunuldu. Heyet kayak merkezinde incelemelerde bulundu.

Vali Salih Ayhan; “Bu değeri hepimizin sahiplenmesi gerekiyor. Önce şehrin emektarları, hizmetkârları, şehre değer katanlar, bu değerlere sahip çıkması gerekiyor. Akabinde bu dalga dalga yayılır” dedi.

Sivas’ın sosyal mekânlarıyla yaz ve kış aylarında daha yaşanabilir bir kent olduğunu dile getiren Ayhan; “Kış ve termal turizm altyapısı anlamında kamu kurumları olarak üzerimize düşen bütün görevleri yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Yol standartlarını artıracağız, konaklama imkânını artıracağız. Tesislerimizin yoğun bir şekilde tanıtımlarını yaparak sosyal projelerle buraya bütün çocuklarımızı entegre edeceğiz. Yoğun bir çalışma dönemimiz olacak.  Sizlerinde destekleriyle başta il dışında yaşayan ve Sivas hasretiyle tutuşan hemşerilerimiz olmak üzere tüm kayak severlerin buraya gelmelerini sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Vali Salih Ayhan, konuşmasının sonunda Yıldız Dağı Kayak Merkezine gelerek tesisleri yakından tanıma fırsatı bulan işadamlarına ve organizasyonu yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ise konuşmasında Yıldızdağı’nın Sivas için önemine vurgu yaparak şunları söyledi:  “İlimizin ve bölgemizin en önemli kayak merkezi Yıldızdağı’nı ziyaret ettik. Yıldızdağı Kayak Merkezi’mizi Türkiye’nin sayılı turizm merkezlerinden biri yapmak istiyoruz. Dünyadaki bütün Sivaslı hemşehrilerimizi bu güzelliği yerinde görmeleri için Yıldızdağ’ı Kayak Merkezi'ne davet ediyorum. Bu güzel yatırımı Sivas’ımıza kazandıran Valimiz Salih Ayhan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hafta sonu programını Yıldızdağı’nda geçiren kayak severlere Odamızdan tarafından lokma tatlısı ikram edildi.

 

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası