KADINLAR, GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

KADINLAR, GÜCÜNE GÜÇ KATTI


Türkiye’nin 16 ilinde yaklaşık 2000 kadınla buluşan Kız Kardeşim Projesi’nin Sivas’taki eğitimleri tamamlandı. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen "Kız Kardeşim Projesi"eğitimlerine katılan kadınlara törenle sertifikaları verildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 114 kadın sertifikasını aldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, sertifika törenindeki konuşmasında, “Eğer biz gelecekteki hedeflerimize ulaşacaksak, kadınlar hayatın her alanında olmalı. Zaten gelişmiş ülkelere baktığımızda, kadınlar hayatın her alanında varsa, o ülkeler de gelişmiştir ” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ise başarılı kadınlar ile buluşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Coca-Cola olarak, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayattaki varlığını güçlendirmek için pek çok çalışma yürütmekte olduklarını belirten Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ise, “Coca-Cola olarak, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayattaki varlığını güçlendirmek için pek çok çalışma yürütüyoruz. “Kız Kardeşim” projesi de bu çalışmaların içinde en değerlilerinden bir tanesi,” dedi.

Konuşmaların ardından Gücüne Güç Katanlar eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadınlara törenle sertifikaları verildi.

18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan Kız Kardeşim eğitimleri kapsamında verilen eğitimler, kadınların sosyal ve ekonomik hayata daha fazla katılımını hedefleyen kişisel gelişim eğitimleri ile iletişim, bireysel motivasyon ve etkili konuşma konularını içeriyor.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası