ORAN TOPLANTISI SİVAS'TA YAPILDI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

ORAN TOPLANTISI SİVAS'TA YAPILDI


Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) yönetim kurulu toplantısı Sivas'ta gerçekleştirildi.

Yozgat Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yurtnaç, başkanlığındaki toplantıyı Vali Davut Gül, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Belediye Başkanı Sami Aydın, Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata ile diğer ilgililer katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, kalkınma ajansının hem kamu kurumlarına hem de ildeki ekonomi potansiyeli olan KOBİ’lere destek veren bir teşkilat olduğunu söyledi.

Yurtnaç, sözlerine şöyle devam etti: "Biz de bu fikir çerçevesinde gerekli çalışmaları; Sivas, Kayseri ve Yozgat illeri olarak devam ettiriyoruz. Bu çerçevede Sivas'ta “Maden Kenti Zirvesi” yapıldı. Yozgat Sarıkaya'da bulunan Roma Hamamı'nın dünya gündemine çıkartılması için bir heyet İngiltere'ye gitti. Kayseri'de de “Kentimi Tanıtıyorum Gönüllüyüm” projesi kapsamında çalışmalara destek veriliyor. Tabi bu çalışmalarda projelerin doğru yönlendirmesini istiyoruz. Kamuoyunda daha kapsamlı yansıyacak şekilde çalışmaların yapılması için arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor."

KOBİ’lerin desteklenmesi gerektiğini kaydeden Yurtnaç, "Burada unutmayacağım bir kesim var ki; onlar da KOBİ’Ler. KOBİ’leri desteklemek gerekiyor. Kayseri'nin ekonomik şartları daha iyi durumda ama Sivas ve Yozgat'ın özellikle istihdam konusunda çalışmalar yapması gerekiyor. ORAN ve buna benzer ajanslar da bu tür çalışmaları destekleyerek bölgelerin kalkınmasına ve bölgeler arasındaki dengesizliğin ortadan kaldırılmasına ilişkin çalışmaları hep birlikte yürütüyoruz." diye konuştu. 

Açıklamaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası