SİVAS KÜLTÜRÜNÜ GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

SİVAS KÜLTÜRÜNÜ GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ


Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu ve Dernek Üyeleri Odamızı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, gelişmiş toplumlarda sivil toplum örgütlerinin önemine dikkat çekerek, “Sivas kültürünün gelecek nesillere aktarılması için yapılan çalışmaları destekliyoruz” dedi.

Daha huzurlu ve mutlu bir Sivas’ta yaşamak için birlikteliğin önemliği olduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, “Sivas bir Cumhuriyet şehri. Sivas bir kültür şehri. Sivas’ın geçmişten gelen kültürüne, değerlerine sahip çıkmamız gerekiyor. Bu noktada geleneklerimizi yeni nesillere aktarmak için göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı derneğinize teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Ahat Türkmenoğlu ise Sivas’ın gelişmesi ve kalkınmasında TSO’nun yaptığığı çalışmalara teşekkür etti. Türkmenoğlu, “Başkanımızın çalışmalarında ve Sivas’a yapacağı yatırımlarda her zaman yanında olacağımızı, birlik ve beraberlik içerisinde her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz.  Önceliğimiz Sivas. Sivas için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuytu.  

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası