“GAZETECİLER; TARAFSIZ HABERLER İLE TOPLUMA IŞIK TUTARLAR”

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

“GAZETECİLER; TARAFSIZ HABERLER İLE TOPLUMA IŞIK TUTARLAR”


TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yıldırım,  gazetecilerin halkın dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için, özveriyle çalıştıklarına vurgu yaparak, “Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez bir parçası olan basın, yeryüzündeki gelişmelerin aynasıdır. Gazeteciler toplumun ışığıdır. O ışık ne kadar güçlü olursa bizler de yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz” dedi.​

Yıldırım, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. İletişimin en temel taşlarından olan gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslektir.

Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracıdır.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile  bu şerefli mesleği icra eden tüm fedakâr gazetecilerimizi takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle iş dünyası adına, çalışan gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası