OSB, SİVAS’IN CAN DAMARI

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

OSB, SİVAS’IN CAN DAMARI


Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Organize Sanayi Bölgesi’nin Sivas’ın gelişimi açısından büyük önemi olduğunu kaydetti Yıldırım, “Sanayimiz iyi olursa Sivas iyi olur. Sivas iyi olursa Türkiye iyi olur” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği’nin (SOSAD) yeni Başkanı Necaattin Çelik ve yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Necaattin Çelik, OSB’nin göz ardı edilemeyecek kadar önde bir yatırım üssü olduğunu söyledi. Çelik, fabrikaların ve ürünlerin varlığından Sivas’ın haberdar olmasını istedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ise OSB’nin Sivas’ın dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi. 8000 bin kişinin istihdam edildiği 1. OSB’de 200 milyon dolan ihracat yapıldığını belirten Yıldırım, “Teknolojiden, madene kadar birçok sekterde üretim yapan firmalarımız dünyanın dört bir tarafından ihracat gerçekleştirmektedir. Avrupa standartlarında kaliteli üretim yapan firmalarımız Sivas’ımız ve ülkemiz için çok değerlidir. Halkımızın da bu ortak değerlerin farkına varabilmesi, Sivas’ta neler üretildiğini görmesi açısında “Sivas ürünleri” sergisi açtık. Bu sergiyi daha da büyüterek, ürünlerimizi bir dünya markası haline getirmek istiyoruz. Çünkü hepimiz sanayiciyiz. Sanayimiz ne kadar güçlü olursa, Sivas ve Türkiye o kadar güçlü olur” diye konuştu.

Yıldırım, dernek yeni yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası