YILDIRIM, KANAL58’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Haber Resimleri

Habere İlişkin Dosyalar

YILDIRIM, KANAL58’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Kanal58 televizyonunda yayınlanan "7 Gün Hayat" programına konuk oldu.

Odamızın yaptığı hizmetleri ve gündemi değerlendiren Başkan Yıldırım,  fuar alanına teknik kolejin yapılacağını açıkladı. Yıldırım, "Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezi olarak projelendirdiğimiz alanda Teknoloji Koleji, çok amaçlı kongre ve fuar alanı inşa edeceğiz. Eğer ikinci bir vakıf üniversitesini Sivas´a kazandırırsak şehirdeki öğrenci sayısını 100 bine çıkartmayı hedefliyoruz." dedi.

Şehirlerin cazibe merkezine alınması konusunu da değinen Osman Yıldırım, "Sivas’ın cazibe merkezi konusunda demiryolu yatırımında teşvik alması lazım. Bu gerçekleşirse Sivas´a yerli ve yabancı yatırımcıda daha rahat gelecek ve yatırım yapacak.  Biz sadece cazibe merkezi desteklerinin demiryolu yatırımlarına verilmesini istiyoruz. Her ilin öne çıkan hangi sektörü varsa bu kapsama onlar alınsın. Sivas bir demir yolu şehri. Bunun için de bu teşvikler çok önemli. Bu konuda Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bakanlarımızdan talepte bulunduk" şeklinde konuştu.

Sivas TSO’yu Türkiye’den tanınan ve en güçlü odalardan biri haline dönüştürdüklerini kaydeden Yıldırım, “Odamızın altyapısı çok iyi. Biz fikir üretiyoruz gündemdeyiz.  Odadan güç almadık, aksine daha değerli hale getirdik. TOBB’da Odamızı Konsey başkanlığı gibi üst bir görevde en iyi şekilde temsil ediyorum”

 

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zor dönemde Afiren'de yapılan operasyonları desteklediklerini söyleyen Yıldırım, “Terörün kökünün kazılmasını istiyoruz. Terörün maliyeti bize çok büyük bu lanet terörü bitirmemiz gerekiyor. Terör biterse her şey düzelir. Biz devletimizi destekliyoruz ve her zaman da Devletimizin yanındayız" dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası